Masz pytanie?
AKTUALNOŚCI

KONDENSATOR 100nF 0603 50V X7R

DOSTAWA DO 14 DNI  

Montaż SMT

Montaż SMT

Raf-tronik Plus oferuje usługi montażu kontraktowego SMT. Zapewniamy obsługę serii prototypowych, małych, średnich oraz wieloseryjnych produkcji. WIĘCEJ 

Montaż THT

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w montażu przewlekanym THT. Montaż THT wykonywany jest ręcznie lub z użyciem półautomatów. WIĘCEJ 

Montaż SMT i THT

Podzespoły elektroniczne na płytce montowane są na dwa sposoby:

 1. Przewlekany THT z ang. Through-Hole Technology  - elementy elektroniczne do montażu przewlekanego posiadają wyprowadzenia w postaci drutów, które są przewlekane przez przygotowane w płytkach otwory i lutowane po przeciwnej stronie płytki.
 2. Powierzchniowy SMT z ang. Surface Mount Technology - elementy lutowane są z tej strony płytki, z której się znajdują, są to elementy SMD - ang. Surface Mount Device. Na płytkę nanoszone są krople kleju, następnie rozmieszczane są elementy elektroniczne, po czym klej jest utwardzany, następnie końcówki lutownicze łączone są ze ścieżkami przewodzącymi.

Foto - raftronik

Foto - raftronik

Foto - raftronik

 • 1_obsada_smd[1].jpg

  Montaż powierzchniowy SMT

  Firma Raf-Tronik Plus oferuje profesjonalny montaż kontraktowy SMD. Zapewniamy obsługę małych, średnich oraz dużych serii produkcyjnych. Z największą uwagą poświęcimy czas na wsparcie klienta w wykonaniu ilości prototypowych.

 • obsada_tht.JPG

  Montaż przewlekany THT

  Montaż przewlekany THT(Through-Hole-Technology) to sposób montażu elementów elektronicznych, na płytce obwodu drukowanego PCB. Elementy elektroniczne przystosowane do montażu przewlekanego mają wyprowadzenia w postaci drutów, które w trakcie montażu przewlekane są przez otwory w płytkach i lutowane do ścieżek przewodzących po przeciwnej stronie płytki niż montowany element.

  Na życzenie klienta wykonujemy montaże ołowiowe lub bezołowiowe.